L1 Radio

07:00: Nieuws, weer, verkeer

L1 TV

09:00: Dagcarrousel

Volg ons ook via

  • Twitter
  • Facebook
  • Hyves
  • Youtube
  • L11
  • RSS
Header

OM: Geen onderzoek naar lek in Heerlen

Het Openbaar Ministerie in Maastricht heeft besloten geen verder strafrechtelijk onderzoek in te stellen naar een lek bij de benoeming van de nieuwe burgemeester in Heerlen.

Burgemeester Toine Gresel van Heerlen deed vorige maand aangifte van schending van de geheimhoudingsplicht. In de Limburgse dagbladen stond namelijk vertrouwelijke informatie over de benoemingsprocedure.

Volgens het Openbaar Ministerie is er enkele keren sprake geweest van schending van de geheimhouding: bij de vertrouwenscommissie, bij intern overleg, maar ook bij de stemming in de besloten raadsvergadering van 9 februari. Zeker 40 personen hadden in die periode gevoelige informatie over de benoeming, zo blijkt uit het onderzoek.

Justitie zegt dat het door het grote aantal betrokkenen aannemelijk is dat er door allerlei personen is gelekt. Justitie verwacht dat ze geen wettig en overtuigend bewijs kan leveren wie naar de pers heeft gelekt. Ook zegt ze dat verder onderzoek erg veel opsporingscapaciteit zou vergen.

L1 Radio