L1sprt
Huta Galung verder in challenger
Jesse Huta Galung heeft met moeite de tweede ronde van de TEAN International bereikt. De tennisser uit Heel had drie sets nodig om Boy Westerhof te verslaan.
De als vijfde geplaatste Huta Galung won de eerste set via een tie-break. Bij een 4-4 stand in de tweede set verloor Huta Galung zijn service en de set ging met 6-4 naar Westerhof, de nummer 529 van de wereldranglijst. In de beslissende derde set wist Huta Galung, nummer 144 van de wereld, de zaken recht te zetten. Hij liep snel uit naar 4-1 en won uiteindelijk met 6-3. Huta Galung zal het in de tweede ronde van het challenger-toernooi in Alphen aan de Rijn moeten opnemen tegen de Australiër Rameez Junaid.
Zwemster Wellen geselecteerd
Zwemster Nicolien Wellen is door Bondscoach Leonie Cornielje geselecteerd om deel te nemen aan de World Cup synchroonzwemmen in China.
De zwemster uit Eijsden zal meedoen aan de landenwedstrijd en samen met Elisabeth Sneeuw uitkomen in het duet. Wellen eindigde tijdens het EK synchroonzwemmen vorige maand op een tiende plaats in het duet en werd achtste met het landenteam. De 19-jarige zal van 16 tot en met 19 september met de Nederlandse selectie aantreden in China.
Ruim 200 belangstellenden bij crematie Jean Nelissen
Ruim 200 mensen hebben dinsdagmiddag in Eijsden afscheid genomen van oud-sportjournalist Jean Nelissen. Nelissen overleed vorige week woensdag op 74-jarige leeftijd in het ziekenhuis van Maastricht waar hij lag met een gebroken heup.
Tijdens de herdenkingsdienst in het crematorium waren er toespraken van onder meer oud-televisiecollega Mart Smeets. Na de dienst werd er in besloten kring afscheid genomen door de familie en goede vrienden van Nelissen.
Burgemeester Venlo: Twente-fans alleen met buscombi
FC-Twente supporters die zaterdag op eigen houtje naar Venlo reizen en proberen De Koel binnen te komen, maken geen kans. Dat zegt burgemeester Hubert Bruls in een reactie op berichten dat supporters toch met eigen vervoer naar de wedstrijd met VVV willen komen.
De gemeente Venlo heeft een verplichte buscombi ingesteld,om problemen te voorkomen. Zowel het bestuur als de supporters van FC Twente boycotten de wedstrijd in stadion De Koel. Volgens hen is de verplichte combi-regeling oneerlijk, omdat er nooit ongeregeldheden zijn geweest tussen fans van VVV en Twente.
De supporters reizen daarom als toerist af naar Venlo. Volgens de fans kan de burgemeester geen bezwaar maken tegen toeristen in de stad.
Meer VVV-nieuws>>>
Wassen niet naar kwartfinale US Open
Rogier Wassen is in de derde ronde van de US Open uitgeschakeld in de dubbel.
Samen met zijn Duitse partner Florian Mayer verloor de Roermondenaar met 6-3, 4-6 en 6-1 van het Spaande duo Granollers en Robredo. Wassen kwam tijdens de US Open nooit verder dan de derde ronde.
VVV informeert verontruste fans
VVV-Venlo heeft maandagavond ruim honderd fans geïnformeerd over haar beleid. De fans van VVV zijn ontevreden over de eerste vier duels, die slechts één zege opleverden. Omdat er onrust was ontstaan onder de achterban van de club, belegde VVV een informatieavond.
Trainer Jan van Dijk, voorzitter Hai Berden en technisch directeur Mario Captein gaven tekst en uitleg. Ook vinden de supporters het vreemd dat de club zich nauwelijks heeft geroerd op de transfermarkt, terwijl het wel van de nodige spelers afscheid nam.
VVV hervat de competitie zaterdag, thuis tegen FC Twente.
Meer VVV-nieuws>>>
EVV nog niet rijp voor Jupiler League
EVV, dat uitkomt in de topklasse, is nog niet rijp voor de Jupiler League. Mocht de club dit seizoen de finale bereiken, maakt het waarschijnlijk geen gebruik van het recht te promoveren. Dat zei trainer Jan Lauers in het sportforum op L1-radio.
Formeel moet het bestuur van EVV nog wel een standpunt innemen. Alle clubs in de topklasse moeten uiterlijk in december aan de KNVB laten weten of ze willen promoveren naar de Jupiler League. De club uit Echt haalde vier punten uit de eerste vier duels. 'Een plek in de middenmoot moet zeker mogelijk zijn,' zei Lauers. 'Maar qua organisatie en accomodatie is EVV nog niet klaar voor het betaald voetbal'.