Panel De Aftrap

De Aftrap

Praatprogramma over voetbal

Discussie op donderdagavond over actuele voetbalzaken. Presentatie Sander Kleikers of Maurice de Heus.
Vaste panelleden: Ivar Hoekstra, Willy Dullens, Reginald Thal en Roberto Lanckohr. Zij praten bij toerbeurt met gasten die op dat moment in het nieuws zijn.

Uitzending: donderdag om 21.00, 22.00, 23.00 en 00.00 uur.
Herhaling: zaterdag om 10.20, 12.20 en 14.20 uur.

Na de tv-uitzending praat het panel in De Aftrap Extra nog even door over o.m. het voetbalprogramma van het komend weekend. Dit is alleen via internet te zien.

Zowel De Aftrap als De Aftrap Extra kunt u hier bekijken door te klikken op de tv'tjes bij de artikelen hieronder.

Boessen mist vertrouwen clubleiding VVV

Wil Boessen

Wil Boessen mist het vertrouwen van de clubleiding van VVV-Venlo. In De Aftrap op L1 zei hij dat de clubleiding hem zelden betrekt in beleidszaken.

'Vroeger zat ik in een technisch platform van VVV. De laatste jaren niet, ik hoor nooit iets, mij wordt niets gevraagd. Ik ben een gevoelsmens, ik mis het vertrouwen'. Vorig jaar hield Boessen VVV in de eredivisie. 'Daarna gaan ze op zoek naar een andere trainer. Na het vertrek van De Boeck werd ook meteen Vergoossen gevraagd. Dat voelt niet goed bij mij'. Volgens Boessen luistert de clubleiding te veel naar de onafhankelijke adviseurs als Vergoossen en Dullens. 'Soms is het goed om ook binnen de club te rade te gaan'.

Kijk hier naar De Aftrap Extra van 15 december
Kijk hier naar De Aftrap Extra van 15 december
De Aftrap, 15 december
De Aftrap, 15 december
15 december 2011 09:01

Wil Boessen in De Aftrap

Wil Boessen

Wil Boessen is donderdagavond te gast in het L1-voetbaldisussieprogramma De Aftrap. Boessen heeft tijdelijk de taken overgenomen van de opgestapte Glen De Boeck bij VVV-Venlo. Onder zijn leiding won VVV zondag van Roda en verliet het de laatste plek in de eredivisie. Zaterdag tegen NEC kan VVV opnieuw goede zaken doen in de strijd tegen degradatie.

De Aftrap met Wil Boessen: over zijn besluit om niet de rest van het seizoen hoofdtrainer te blijven, de kleedkamerproblemen bij VVV en andere actuele Limburgse voetbalzaken.
De Aftrap, met verder oud-speler Reginald Thal, journalist Ivar Hoekstra van de Limburgse kranten en presentator Sander Kleikers is donderdagavond te zien op L1 TV om 21.00, 22.00, 23.00 en 24.00uur of via internet, www.L1.nl/aftrap

13 december 2011 04:02

'Maaskant goede opvolger De Boeck'

DeAftrap.jpg

VVV-icoon Ger van Rosmalen ziet in Robert Maaskant een goede opvolger voor de opgestapte Glen De Boeck. In De Aftrap op L1 TV noemde Van Rosmalen Maaskant de charismatische jonge leider die het elftal nodig heeft.

'Hij kan een groep snel voor zich winnen. Bovendien heeft hij nu in verschillende voetballagen gewerkt. Kampioen geworden in Polen, gewerkt bij NAC en in de Jupiler League bij MVV. Ik zie veel in hem', aldus Mister VVV. Volgens Van Rosmalen moet De Boeck ook de hand in eigen boezem steken. 'Achteraf zeggen dat VVV niet professioneel is, is niet netjes. Dan had hij zelf veel meer moeten inbrengen. Dat heb ik in de wedstrijden niet gezien, tactisch zag het er niet best uit'.

Kijk hier naar De Aftrap van 8 december
Kijk hier naar De Aftrap van 8 december
08 december 2011 08:58

Ger van Rosmalen en Gène Hanssen

gervanrosmalen.jpg

Oud-VVV-speler Ger van Rosmalen (foto) en oud-Roda-speler Gène Hanssen zijn donderdagavond te gast in het L1 voetbaldiscussieprogramma De Aftrap. De clubiconen blikken vooruit op de derby tussen VVV en Roda van komende zondag. Ook wordt stil gestaan bij de sportieve problemen bij hekkensluiter VVV. De Aftrap, met verder Willy Dullens, Ivar Hoekstra en Sander Kleikers

06 december 2011 08:29

'Minimaal drie spelers erbij in Venlo'

Glen de Boeck (foto: Jack Kochanowski)

VVV-Venlo moet in de winterstop minimaal drie spelers erbij halen. In iedere linie moet er versterking komen, vindt trainer Glen De Boeck. In De Aftrap op L1 TV liet hij weten dat de club in de afgelopen zomer verzuimd heeft om de selectie goed te versterken.

'Daar moeten we nu voor boeten'. VVV is hekkensluiter in de eredivisie. Toch heeft de Belgische trainer niet het gevoel dat hij op de schopstoel zit.

'Op dit moment kunnen we niet veel beter, daarnaast hebben we pech gehad. Dat realiseert zich iedereen in Venlo. Aan paniek heeft niemand iets nu'.

Meer VVV-nieuws >>

De Aftrap donderdag 1 december
De Aftrap donderdag 1 december
De Aftrap Extra donderdag 1 december
De Aftrap Extra donderdag 1 december
01 december 2011 09:25

Van Veldhoven twijfelt over langer verblijf Kerkrade

Harm van Veldhoven (foto: Wouter Roosenboom)

Harm van Veldhoven twijfelt hevig of hij zijn contract in Kerkrade zal verlengen. De succesvolle trainer heeft persoonlijke ambities en zou graag "voor de prijzen gaan". Dat zegt Van Veldhoven in het L1-programma De Aftrap.

Roda JC moet fors saneren, om uit de financiële ziekenboeg van de KNVB te komen. Op dit moment zit Roda nog in categorie 1, waardoor de ploeg onder curatele staat van de voetbalbond. Dat beperkt de Kerkraadse club in het transferbeleid.

'Er moet perspectief zijn', aldus Van Veldhoven, 'Je moet als speler en trainer je persoonlijke ambities kunnen waarmaken. Ik speel op een bepaald moment ook graag om de prijzen'. In januari wil Van Veldhoven een definitieve beslissing nemen.

Meer over De Aftrap >>
Meer Roda-nieuws >>

De Aftrap donderdag 24 november
De Aftrap donderdag 24 november
De Aftrap Extra donderdag 24 november
De Aftrap Extra donderdag 24 november
Roda Journaal 25 november
Roda Journaal 25 november
24 november 2011 09:25

Captein meer minnen dan plusjes

Mario Captein (foto: Helmond Sport)

'Technisch manager Mario Captein haalde meer minnetjes dan plusjes'. Dat zegt Hans Soentjens van VVV-Venlo, per 1 januari algemeen directeur en huidig bestuurslid, in De Aftrap op L1 TV. Het aflopende contract van Captein wordt niet verlengd, waardoor hij aan het einde van dit seizoen de club verlaat.

'De club is toe aan iets nieuws, daar zijn we nu al hard naar op zoek', aldus Soentjens. De directeur laat weten dat de nieuwe technische man al lopende het huidige seizoen zal aantreden. 'Captein is wel al bezig met eventuele versterkingen in de winterstop, maar aanwinsten voor het nieuwe seizoen zal de nieuwe technische man gaan behandelen'.

Meer over De Aftrap >>

De Aftrap 17 november 2011
De Aftrap 17 november 2011
De Aftrap Extra 17 november 2011
De Aftrap Extra 17 november 2011
17 november 2011 09:20

Nieuwe directeur VVV-Venlo in De Aftrap

VVV-Venlo

De nieuwe algemeen directeur Hans Soentjens van VVV-Venlo is donderdagavond te gast in het L1-voetbaldiscussieprogramma De Aftrap. Soentjens treedt per 1 januari officieel in dienst.

Hij is nu nog bestuurslid en was in het verleden al eens interim-directeur. In De Aftrap praat Soentjens over de structuurwijziging bij VVV, het vertrek van technisch manager Mario Captein en de stand van zaken bij VVV op dit moment.
De Aftrap, met verder Reginald Thal, Ivar Hoekstra en Sander Kleikers is donderdagavond te zien op L1 TV om 21, 22, 23, 24uur of via www.L1.nl/aftrap.

15 november 2011 10:34

'VVV zal nacompetitie niet ontlopen'

Supporters vvv foto peter v ninhuys

VVV-Venlo zal de nacompetitie niet ontlopen. Dat verwacht het deskundigenpanel in De Aftrap op L1 TV.

De Venlonaren staan op de voorlaatste plek met één punt meer dan hekkensluiter Excelsior. Volgens het panel is de Venlose ploeg te zeer afhankelijk van de vermoeide aanvaller Ahmed Musa. 'En de defensie is veel te broos'. In De Aftrap spreekt het panel zich ook uit over de prestaties van Roda JC Kerkrade, MVV Maastricht en Fortuna Sittard. De analyses en verwachtigen kunt u hieronder bekijken.

Kijk hier naar De Aftrap van donderdag 10 november
Kijk hier naar De Aftrap van donderdag 10 november
10 november 2011 09:32

Terugblik op eerste deel seizoen

VVV-Venlo

In deze competitieloze week blikt De Aftrap terug op het eerste deel van het seizoen. 'Clubwatchers' van Roda JC Kerkrade, VVV-Venlo, Fortuna Sittard en MVV Maastricht analyseren de wedstrijden die tot nu toe zijn gespeeld.

Ruud Stikkelbroeck van Omroep Venlo, John Bannier en Ben Dols van L1 Radio en Ivar Hoekstra van de Limburgse kranten schuiven aan.

09 november 2011 10:15

'Deur naar een gezamenlijke RJO op een kier'

Jeugdvoetbal

'De deur naar een gezamenlijke jeugdopleiding staat op een kier'. Dat zegt Fortuna-voorzitter Wil Meijers, naar aanleiding van de suggestie van KNVB-voorzitter Bert van Oostveen. Die opperde dat een gezamenlijke jeugdopleiding voor heel Limburg nog een punt van discussie zou kunnen zijn.

Fortuna besloot vorige maand om zich terug te trekken uit de samenwerking met Roda JC Kerkrade en MVV Maastricht. Die twee clubs overleggen vrijdag 11 november met de KNVB over een business plan.

MVV laat de samenwerking onder meer afhangen van de financiële implicaties.

Meer Fortuna-nieuws >>

De Aftrap donderdag 3 november
De Aftrap donderdag 3 november
De Aftrap Extra donderdag 3 november
De Aftrap Extra donderdag 3 november
03 november 2011 09:23

MVV heeft lange weg te gaan

Paul Rinkens foto wouter roosenboom (2).jpg

MVV heeft nog een lange weg te gaan op weg naar volwassenheid. In De Aftrap op L1 TV zei voorzitter Paul Rinkens dat de club in het laatste jaar snel is gegroeid, maar nu in de 'puberfase' is aanbeland.

'Incidenten na afloop van de thuiswedstrijd tegen Helmond Sport zijn daar een voorbeeld van. Wij moeten nog groeien. Eerst nog anderhalf jaar op weg naar een stabiele organisatie. Daarna hebben we nog eens vier jaar nodig op weg naar een goede organisatie. Dan volgen de resultaten vanzelf wel', zo zegt Rinkens. Rinkens is anderhalf jaar voorzitter van de club. Sinds die tijd is de club financieel gezond verklaard door de KNVB en heeft MVV zich in de subtop van de Jupiler League genesteld.

Kijk hier naar De Aftrap
Kijk hier naar De Aftrap
De Aftrap Extra
De Aftrap Extra
27 oktober 2011 09:37

'Roda praat in december over Van Veldhoven'

Harm van Veldhoven (foto: Wouter Roosenboom)

De toekomst van Harm van Veldhoven bij Roda JC Kerkrade wordt in december besproken. In De Aftrap zei technisch directeur Gerard Wielaert van Roda dat daar nu nog niet over is gesproken, maar hij uitte zich zeer positief over de trainer.

'Je moet het over een langere periode kijken, als je ziet wat Harm van Veldhoven in Kerkrade gepresteerd heeft, dan kan je alleen maar concluderen dat dat niet veel trainers gegeven is', aldus de technisch directeur.

Over een eventueel vertrek in de winter van middenvelder Ruud Vormer zei Wielaert dat dat afhankelijk is van het bod. 'In onze financiële situatie zullen we die afweging altijd maken, het zou dus best kunnen'. Contractverlenging van topscorer Sanharib Malki is nog niet aan de orde. 'Wij kunnen de optie na dit jaar lichten, maar daarvoor is het nu nog veel te vroeg', aldus Wielaert.

Meer Roda-nieuws >>

De Aftrap donderdag 20 oktober
De Aftrap donderdag 20 oktober
De Aftrap Extra donderdag 20 oktober
De Aftrap Extra donderdag 20 oktober
20 oktober 2011 09:34

VVV niet zo goed als gedacht

Marcel Meeuwis

'We zijn niet zo goed als we dachten'. Dat zegt VVV-aanvoerder Marcel Meeuwis over zijn ploeg in het L1-voetbaldiscussieprogramma De Aftrap. Meeuwis is verrast door de zwakke start van zijn ploeg.

'Door de goede voorbereiding zijn we op het verkeerde been gezet. Het zal moeilijk worden, we zullen hard moeten knokken dit seizoen'. De aanvoerder heeft ook moeite met het gebrek aan tactisch vernuft in de ploeg. 'Als we ons allemaal gedisciplineerd spelen, komt het goed. Als één speler dat niet doet, dan gaat het mis'.

Meeuwis heeft wel vertrouwen in de goede afloop: 'Wij kunnen nog groeien dit seizoen'.

Meer over De Aftrap >>
Meer VVV-nieuws >>

De Aftrap donderdag 13 oktober
De Aftrap donderdag 13 oktober
De Aftrap Extra donderdag 13 oktober
De Aftrap Extra donderdag 13 oktober
13 oktober 2011 09:14

Van der Luer: Aken nam verkeerd besluit

Eric van der Luer

Eric van der Luer vindt dat de clubleiding van Alemannia Aken niet goed heeft gehandeld, toen hij en hoofdtrainer Hyballa een maand gelden op non-actief werden gesteld.

In De Aftrap op L1 TV stelt hij: 'Dat was een slecht besluit. We (Hyballa en ik) waren bezig met een langer proces om de club op een hoger plan te tillen, waarbij de resultaten op hele korte termijn minder belangrijk waren. In een gesprek van twee minuten is die hele filosofie opzij geschoven en zijn we weg gestuurd'.

Van der Luer zegt verder dat hij sindsdien niet meer met technisch directeur Erik Meijer heeft gesproken. 'Ik wil niet bij de pakken neer zitten, ik wil weer zo snel als mogelijk op het veld staan. Al zal ik waarschijnlijk nooit de ware reden van mijn vertrek bij Alemannia te horen krijgen'.

De Aftrap donderdag 6 oktober
De Aftrap donderdag 6 oktober
06 oktober 2011 09:40

Roda heeft nog een miljoen aan sponsorgeld nodig

Roda JC: Parkstad Limburg stadion

Roda JC Kerkrade heeft nog een miljoen euro aan sponsorgeld nodig om definitief uit de financiële problemen te komen. 'Dat is de snelste manier om uit de financiele problemen te komen', zegt directeur Marcel van den Bunder in het L1-voetbaldiscussieprgramma De Aftrap.

'Klinkt wellicht raar, maar met 4 sponsors van 250-duizend euro komt het helemaal goed', aldus de directeur. Roda JC Kerkrade is door de KNVB ingedeeld in de zogeheten categorie 1, de categorie clubs met de grootste financiële problemen. Roda JC moet in november 2012 de zaken op orde hebben om de proflicentie te kunnen behouden. 'Wij moeten consistent begrotingsbeleid voeren en dat lukt. Er mag niet meer uitgaan dan er binnenkomt, en dat is nu 12 miljoen euro. Maar om de langlopende schuld weg te werken hebben we nog iets extra's nodig', aldus Van den Bunder op L1.

Meer Roda-nieuws >>
Meer over De Aftrap >>

De Aftrap, donderdag 29 september
De Aftrap, donderdag 29 september
De Aftrap Extra, donderdag 29 september
De Aftrap Extra, donderdag 29 september
29 september 2011 09:31

'Vier Nigerianen wordt een kliek'

VVV, Musa

De aanwezigheid van vier Nigerianen in een elftal pakt niet altijd goed uit voor de ploeg. Dat zegt voormalig VVV-er Kevin van Dessel over de vier Nigeriaanse spelers in Venlo. Het gevaar is dat de Nigerianen een eigen kliekje vormen binnen het elftal.

'Er is zeker een cultuurverschil. De wedstrijdvoorbereiding is heel anders", aldus Van Dessel. in De Aftrap. 'Met z'n vieren worden ze door elkaar gesteund, en ze zoeken die steun ook alleen bij elkaar. Dat is niet altijd even bevorderlijk in een team'. VVV-Venlo heeft de laatste weken vier Nigerianen in het basiselftal. Naast de voorhoedespelers Musa, Nwofor en Uchebo is dat ook verdediger Emenike. Vorig jaar speelde die nog onder de naam N'kume, maar na een slecht seizoen koos de Nigeriaan voor een nieuwe voetbalnaam.

Kijk hier naar De Aftrap
Kijk hier naar De Aftrap
De Aftrap Extra
De Aftrap Extra
22 september 2011 09:17

Ricksen ergert zich aan mentaliteit jongelingen

Fernando Ricksen Fortuna Sittard

Fernando Ricksen ergert zich regelmatig aan de mentaliteit van jonge voetbalers: 'Het ontbreekt veel spelers aan topsportmentaliteiteit'. Dat zei hij in het L1-voetbaldiscussieprogramma De Aftrap.

'Ik vind dat iedere jonge voetballer veel meer met de sport moet bezig zijn. Ik was daar ook altijd mee bezig en daarom heb ik bij grote clubs gespeeld. Het ontbreekt veel jonge spelers vaak aan de mentaliteit. Ik probeer ze daar vaak op te wijzen, soms iets te veel, misschien'.

Ricksen speelt sinds december 2010 weer bij Fortuna. Hij is er ook jeugdtrainer. 'Ik wil graag later ook het trainersdiploma betaald voetbal halen'. In De Aftrap vertelt Ricksen verder dat hij dit seizoen graag afmaakt bij Fortuna. Misschien ga ik daarna ook nog wel verder, het hangt af hoe fit ik me dan nog voel', aldus de 35-jarige verdediger.

Meer over De Aftrap >>

De Aftrap donderdag 15 september
De Aftrap donderdag 15 september
De Aftrap Extra donderdag 15 september
De Aftrap Extra donderdag 15 september
15 september 2011 09:20

'Fort Venlo is toch al lang bekend?!'

Fort Sint Michiel op kazerneterrein Venlo Blerick

VVV-Venlo voorzitter Hai Berden maakt zich geen zorgen over de toekomst van het nieuwe VVV-stadion. De gemeenteraad van Venlo vergaderde woensdag omdat het zich zorgen maakt over fort Sint Michiel, dat onder de grond ligt op de plek waar het stadion moet komen. Berden: 'Dat fort ligt er al ruim 400 jaar, dat weet iedereen.'

'Door de jaren heen is daar vanalles op gebouwd, zelfs een kazerne. En nu is er ineens ophef over', reageert Berden in het L1-voetbaldiscussieprogramma De Aftrap. Berden verwacht niet dat de bouw van het stadion vertraging zal oplopen. 'Eind 2013, begin 2014 is en blijft de streefdatum'.

Meer over De Aftrap >>

De Aftrap donderdag 8 september
De Aftrap donderdag 8 september
De Aftrap Extra donderdag 8 september
De Aftrap Extra donderdag 8 september
08 september 2011 09:20

Play-offs centraal in De Aftrap

Jupiler League play-offs

De play-offs om promotie/degradatie (MVV Maastricht en VVV-Venlo) en Europees voetbal (Roda JC Kerkrade) staan donderdag centraal in het L1 voetbaldiscussieprogramma De Aftrap.

MVV speelt deze week al in de eerste ronde om promotie naar de eredivisie tegen FC Volendam (dinsdag en vrijdag), de winnaar van die tweestrijd speelt in de tweede ronde tegen VVV-Venlo. De winnaar van dat duel komt in de finale uit tegen Cambuur of FC Zwolle. De Aftrap, met ondermeer oud-speler Reginald Thal en L1 Radio-commentator John Bannier is donderdag te zien op L1 TV om 21, 22, 23 en 24uur of via internet, www.L1.nl/aftrap

De Aftrap, donderdag 12 mei
De Aftrap, donderdag 12 mei
09 mei 2011 07:03

Fortuna gokt op gelijkspel tegen RKC

Wim Dusseldorp

Fortuna Sittard heeft vrijdag in het slotduel van de competitie tegen koploper RKC Waalwijk één punt nodig om zich veilig te spelen.

Door de drie punten in mindering van concurrent RBC is de uitgangspositie een stuk gunstiger. 'We weten nu dat we aan een gelijkspel genoeg hebben, dat betekent dus dat je niet blind gaat aanvallen,' zegt trainer Wim Dusseldorp. Hij kan niet beschikken over de geschorste Philippe Liard. De Fransman wordt mogelijk vervangen door Badre Kotbani. Paddy John viel vorige week tegen Almere geblesseerd uit maar is tegen RKC wel inzetbaar. Als Fortuna verliest is het afhankelijk van de resultaten van Almere City (uit naar Den Bosch) en RBC (thuis tegen Dordrecht).

Fortuna gokt op gelijkspel tegen RKC
Fortuna gokt op gelijkspel tegen RKC
De Aftrap donderdag 5 mei 2011
De Aftrap donderdag 5 mei 2011
05 mei 2011 10:46

'Lofzang Coerver komt te laat'

Wiel Coerver

De lofzang aan het adres van de overleden Wiel Coerver komt te laat. Dat zegt Joep Haan, oud-voetballer en vertrouweling van de Kerkradenaar in De Aftrap op L1 TV.

Na zijn overlijden, vorige vrijdag, stonden clubs, supporters en bestuurders in de Nederlandse voetbalwereld uitgebreid stil bij het overlijden van Coerver, die bekend werd om zijn Coerver-methode.

'Jammer dat hij die waardering te weinig tijdens zijn leven kreeg', aldus Joep Haan.

De Aftrap donderdag 28 april
De Aftrap donderdag 28 april
De Aftrap Extra donderdag 28 april
De Aftrap Extra donderdag 28 april
28 april 2011 09:28

Van Geel blijft wedstrijden Roda volgen

Martin van Geel

Martin van Geel zal ook na 1 mei de wedstrijden van Roda JC Kerkrade dit seizoen nog bezoeken, ook de play-off wedstrijden. Dat zegt zijn opvolger Marcel van den Bunder in De Aftrap op L1 TV.

'Al zal het vervelend kunnen worden als we tegen Feyenoord in de play-offs gaan spelen, maar laten we daar maar niet op vooruit lopen'. Van den Bunder zegt dat het de grootste uitdaging is om Roda weer financieel gezond te maken.

'Aan de kostenkant kunnen we nu echt niet meer snijden, we moeten meer inkomsten genereren. Dit jaar hebben we al meer toeschouwers gekregen, die lijn moeten we doorzetten'.

Meer over De Aftrap >>

Meer Roda-nieuws >>

De Aftrap 21 april 2011
De Aftrap 21 april 2011
De Aftrap Extra 21 april 2011
De Aftrap Extra 21 april 2011
21 april 2011 09:20

Naar de derby Roda-VVV

Zwart geel

In De Aftrap wordt donderdag 14 april uitgebreid de derby tussen Roda JC Kerkrade en VVV-Venlo besproken. Te gast is een journalistenpanel dat de clubs op de voet volgt.

Roda JC is zo goed als zeker van een plek in de play offs voor Europees voetbal. VVV-Venlo kan de nacompetitie niet meer ontlopen. De Venlonaren willen afstand nemen van de laatste plek. De Aftrap, met verder Willy Dullens, Ivar Hoekstra en presentator Bas van Mulken is donderdag te zien om 21.00, 22.00, 23.00 en 00.00 uur.

De Aftrap 14 april 2011
De Aftrap 14 april 2011
De Aftrap Extra 14 april 2011
De Aftrap Extra 14 april 2011
13 april 2011 02:22

Fuat Usta, assistent van Guus Hiddink te gast

Usta

Fuat Usta, de assistent van bondscoach Guus Hiddink van Turkije, is donderdagavond te gast in De Aftrap. Usta is onder meer oud-speler en oud-assistent-trainer van Fortuna Sittard. Sinds vorig jaar zit hij in Turkije om Guus Hiddink bij te staan in diens functie als bondscoach.

In De Aftrap vertelt Usta over zijn ervaringen. De Aftrap, met verder Roberto Lanckohr, Ivar Hoekstra en presentator Sander Kleikers.

De Aftrap Extra
De Aftrap Extra
De Aftrap
De Aftrap
04 april 2011 02:55

Uitfans derby door tunnel

Wil Meijers en Paul Rinkens

De fans van MVV Maastricht die vrijdag naar de wedstrijd in Sittard tegen Fortuna gaan kijken worden via een tunnel het supportersvak ingeleid. Op die manier willen de autoriteiten voorkomen dat beide supportersgroepen met elkaar in aanraking kunnen komen.

Drie jaar geleden liep de derby in Maastricht uit de hand toen beide supportersgroepen elkaar probeerden op te zoeken. Een zelfde tunnelsysteem wil MVV ook in De Geusselt permanent gaan invoeren. Dat zegt Paul Rinkens in De Aftrap.

'We moeten sowieso proberen om mogelijke problemen tussen beide kampen tegen te gaan. Het is toch te gek voor woorden dat Fortuna duizend kaarten minder kan verkopen, omdat er geen buffervak beschikbaar is'.

Meer MVV-nieuws >>
Meer Fortuna-nieuws >>

De Aftrap 31 maart 2011
De Aftrap 31 maart 2011
Vooruitblik op de derby
31 maart 2011 09:27

Nog veel werk voor EVV

EVV

Amateurvoetbalclub EVV moet nog veel werk verrichten om ook een topklasse-organisatie te worden. Dat concluderen bestuurder Henk Hees en trainer Jan Lauers in de Aftrap op L1 TV.

'We spelen weliswaar in de hoogste amateurklasse, maar onze organisatie is er niet klaar voor. Er moet volgend jaar veel gebeuren, willen we niet degraderen naar de hoofdklasse', aldus Jan Lauers, die er bezig is aan zijn eerste jaar.

EVV doet het verrassend goed dit jaar en staat op de vijfde plek. Maar het bestuur en de trainer zijn van mening dat de organisatie professioneler moet worden om de lijn naar boven verder in te zetten.

De Aftrap 24 maart 2011
De Aftrap 24 maart 2011
24 maart 2011 09:20

Van Geel: Veel geleerd in Kerkrade

Martin van Geel

Martin van Geel heeft veel geleerd in Kerkrade. Dat zegt in De Aftrap op L1 TV waarin hij onder andere terugblikt op drie jaar Roda JC.

Van Geel: 'Ik werd twee jaar geleden ineens algemeen directeur en werd geconfronteerd met een hoop nieuwe zaken. Er is heel veel gebeurd bij de club in de afgelopen drie jaren. Daar ben ik ook door gegroeid'.

Van Geel verruilt Roda in juni voor Feyenoord: 'Maar de Roda-selectie voor komend jaar is al voor 90% ingevuld'. De komst van middenvelder Mark-Jan Fledderus is nog niet helemaal afgerond, maar als dat gebeurt is hij de vierde aanwinst voor het nieuwe seizoen.

Meer Roda-nieuws >>

Meer De Aftrap >>

De Aftrap donderdag 17 maart 2011
De Aftrap donderdag 17 maart 2011
De Aftrap Extra donderdag 17 maart 2011
De Aftrap Extra donderdag 17 maart 2011
17 maart 2011 09:28

Boessen niet bezig met toekomst

Wil Boessen

Wil Boessen is niet bezig met zijn toekomst als hoofdtrainer. 'Ik heb altijd tegen het bestuur gezegd dat ik niets wil weten over de trainerspost komend seizoen. Ik wil eerst handhaven met deze ploeg en dan zien we wel verder', aldus de trainer in De Aftrap op L1 TV.

Boessen is gelukkig met zijn kans om na 8,5 jaar assistent-trainer te zijn geweest nu echt aan het roer te zijn van VVV. 'Maar het is ook een rol waar ik nog steeds aan moet wennen, vooral de omgang met media vraagt veel aandacht'.

Wil Boessen werd in januari aangesteld als hoofdtrainer, nadat VVV Jan van Dijk aan de kant schoof. De ploeg strijdt tegen directe degradatie.

Meer VVV-nieuws >>

De Aftrap donderdag 10 maart 2011
De Aftrap donderdag 10 maart 2011
De Aftrap Extra donderdag 10 maart 2011
De Aftrap Extra donderdag 10 maart 2011
10 maart 2011 09:08

Wil Meijers en de Regionale Jeugdopleiding

Wil Meijers

In het L1 voetbaldiscussieprogramma De Aftrap staat donderdagavond de Limburgse strijd om de Regionale Jeugdopleiding centraal. Fortuna-voorzitter Wil Meijers legt uit waarom hij een RJO wil opzetten met VVV-Venlo en Helmond Sport.

Dat drietal bindt de strijd aan met Roda JC en MVV dat eveneens een plan heeft ingediend bij de KNVB om samen een RJO te starten.

De Aftrap, met verder Reginald Thal, Ivar Hoekstra en Sander Kleikers.

De Aftrap donderdag 3 maart 2011
De Aftrap donderdag 3 maart 2011
02 maart 2011 08:47

Junker en Voorn in De Aftrap

Roda JC: Junker

Roda-spits Mads Junker en Fortuna-middenvelder Ramon Voorn zijn donderdagavond te gast in het L1-voetbaldiscussieprogramma De Aftrap.

Door onder andere drie doelpunten van de Deense international won Roda zaterdag de uitwedstrijd bij Groningen. Fortuna heeft ook de weg omhoog ingeslagen, na de overwinning op Helmond Sport.

De Aftrap, met verder DirkJan Derksen, Ivar Hoekstra en Sander Kleikers is donderdag te zien op L1 TV om 22, 23 en 24uur of via www.L1.nl/aftrap

De Aftrap, 24 februari
De Aftrap, 24 februari
De Aftrap Extra, 24 februari
De Aftrap Extra, 24 februari
22 februari 2011 08:36

Aftrap-panel: MVV wint periodetitel

MVV viert feest

Het Aftrap-panel op L1 TV is overtuigd van het winnen van de periode door MVV. 'Een gelijkspel is al voldoende, dat gaat lukken', menen oud-speler Reginald Thal en L1-radiocommentator John Bannier.

MVV strijdt vrijdagavond in en tegen Eindhoven om de derde periode. Als MVV minimaal gelijkspeelt, mag het nacompetitie spelen om promotie naar de eredivisie.

Reacties en beelden van de wedstrijd zijn vrijdagavond te zien in een extra nieuwsuitzending van L1 TV, direct na de live-uizending van het LVK. Op L1 Radio wordt u vanaf 21.30uur rechtstreeks vanuit Eindhoven bijgepraat door verslaggever John Bannier.

Meer MVV-nieuws >>

De Aftrap donderdag 17 februari 2011
De Aftrap donderdag 17 februari 2011
De Aftrap Extra donderdag 17 februari 2011
De Aftrap Extra donderdag 17 februari 2011
17 februari 2011 09:06

MVV wil verder met huidige trainersstaf

Rene Trost (foto: Wouter Roosenboom)

MVV Maastricht wil graag verder met de huidige trainersstaf. In De Aftrap op L1 TV laten René Trost en Edwin Hermans weten dat ze een positief eerste gesprek hebben gevoerd met de clubleiding.

Beide trainers hebben een aflopend contract. 'Ik heb het goed naar mijn zin en wil graag verder', aldus Hermans. 'We hebben geen haast, maar het gaat goed. Normaal gesproken is het straks slechts de puntjes op i zetten', zo laat Trost weten.

MVV Maastricht doet het onder Trost, Hermans en tweede assistent Maurice Verberne verrassend goed. De club is koploper in de derde periode en kan bij goede resultaten in de laatste twee wedstrijden tegen RKC en Eindhoven de periodetitel pakken.

Meer MVV-nieuws >>

Aftrap donderdag 10 februari 2011
Aftrap donderdag 10 februari 2011
Aftrap Extra donderdag 10 februari 2011
Aftrap Extra donderdag 10 februari 2011
10 februari 2011 09:20

Verdellen voorlopig niet in actie

Sjors Verdellen

MVV Maastricht kan voorlopig niet beschikken over Sjors Verdellen. De verdediger heeft last van een kuitblessure.

'Er is een echo gemaakt. Er is gelukkig geen scheur geconstateerd, maar het voelt niet goed. Ik verwacht niet dat ik maandag tegen Almere kan spelen', aldus Verdellen in De Aftrap op L1 TV.

De blessure van Verdellen is een tegenvaller. MVV leidt in het periodeklassement. Maandag tegen Almere City FC kan MVV een belangrijke slag slaan in de race op de periodetitel.

Meer MVV-nieuws >>

De Aftrap donderdag 3 februari 2011
De Aftrap donderdag 3 februari 2011
De Aftrap extra donderdag 3 februari 2011
De Aftrap extra donderdag 3 februari 2011
03 februari 2011 08:44

Vrouwenvoetbal staat centraal

VVV vrouwen seizoen

Donderdag 27 januari staat vrouwenvoetbal centraal. VVV-trainer Rick de Rooij en de speelsters Lenie Onzia en Shirley Kocacinar zijn te gast. Verder wordt ook stil gestaan bij de overgang van Mark van Bommel naar AC Milan en zijn uitverkiezing tot Limburg's sportman van het jaar.

De Aftrap met verder Dirk Jan Derksen, Ivar Hoekstra en Sander Kleikers.

De Aftrap 27 januari 2011
De Aftrap 27 januari 2011
De Aftrap Extra 27 januari 2011
De Aftrap Extra 27 januari 2011
25 januari 2011 04:21

VVV wil nog 20 punten halen

VVV-Venlo

VVV-Venlo wil in de resterende 15 wedstrijden nog 20 punten halen. Assistent-trainer Ben van Dael zegt in De Aftrap op L1 TV dat de club zich nog altijd richt op rechtstreekse handhaving.

'Tegen Utrecht hadden we de eerste mogelijkheid, het is jammer dat dat mislukte. Maar er volgen nog 15 wedstrijden. Met 20 punten komen we een heel eind'. VVV-Venlo speelt zondag thuis tegen koploper PSV. De Venlonaren staan voorlaatste met een achterstand van 8 punten op de veilige 15e plek.

Meer VVV-nieuws >>

De Aftrap 20 januari 2011
De Aftrap 20 januari 2011
De Aftrap Extra 20 januari 2011
De Aftrap Extra 20 januari 2011
20 januari 2011 09:05

Marcel Loosveld, bondscoach zaalvoetbal

MarcelLoosveldfotoWouterRoosenboom.jpg

Zaalvoetbalbondscoach Marcel Loosveld is donderdag 13 januari te gast in De Aftrap.

De Maastrichtenaar bereidt zich met Oranje voor op het EK-kwalificatietoernooi in februari, in Rotterdam. Loosveld werd in september 2009 bondscoach. Als speler kwam de Limburger 39 keer uit voor het Nederlands team, met als hoogtepunt het behalen van de WK-finale tegen Brazilië in 1989.

De Aftrap, verder met Ivar Hoekstra en presentator Bas van Mulken.

Foto: Wouter Roosenboom

De Aftrap, donderdag 13 januari
De Aftrap, donderdag 13 januari
12 januari 2011 09:59

Terugblik op eerste helft seizoen

Microfoon

In De Aftrap wordt vanavond uitgebreid teruggeblikt op de 1e seizoenshelft van de Limburgse clubs.

Te gast zijn de L1-Radioverslaggevers die alle wedstrijden van dit seizoen hebben bekeken. John Bannier (MVV Maastricht en Roda JC Kerkrade), Rick Cremers (VVV-Venlo) en Ben Dols (Fortuna Sittard) kijken samen met Sander Kleikers terug op het afgelopen half jaar en blikken vooruit op de beslissende tweede seizoenshelft.

De Aftrap 16 dec.
De Aftrap 16 dec.
De Aftrap Extra 16 dec.
De Aftrap Extra 16 dec.
16 december 2010 02:53

Aanvoerders Roda en MVV in De Aftrap

Davy de Fauw

De aanvoerders van Roda JC Kerkrade en MVV Maastricht zijn donderdagavond te gast in het L1-voetbaldiscussieprogramma De Aftrap.

Davy de Fauw en Tom Daemen spreken over hun eigen clubprestaties en persoonlijke ambities. Ook de laatste nieuwtjes over VVV-Venlo en Fortuna Sittard worden besproken.

De Aftrap, met verder Dirk Jan Derksen, Ivar Hoekstra en Sander Kleikers, is donderdag te zien op L1 TV om 21, 22, 23 en 24 uur.

Kijk naar De Aftrap
Kijk naar De Aftrap
Kijk naar De Aftrap Extra
Kijk naar De Aftrap Extra
08 december 2010 08:01

Assistent-trainers VVV en Roda te gast

Roda JC en VVV-Venlo

In De Aftrap wordt donderdag 2 december uitgebreid de derby tussen VVV-Venlo en Roda JC Kerkrade besproken.

Te gast zijn de assistent-trainers van beide clubs, Rick Plum en Wil Boessen. De beladen derby wordt zondag gespeeld in De Koel in Venlo. Roda verdedigt een plek in de subtop, terwijl VVV aansluiting probeert te krijgen bij de veilige 15e plek. De Aftrap, met verder Willy Dullens, Ivar Hoekstra en Sander Kleikers.

De Aftrap, 2 december
De Aftrap, 2 december
29 november 2010 03:53

Wim Dusseldorp in De Aftrap

Wim Dusseldorp

Fortuna kreeg deze week goed nieuws te horen van de KNVB. De club is nu ingedeeld in categorie 2, waardoor Fortuna niet meer onder curatele staat van de bond. Dat bericht was zeer welkom in deze zware tijden op sportief gebied. Fortuna staat laatste in het betaalde voetbal. Te gast is Fortuna-trainer Wim Dusseldorp en verder Roberto Lanckohr, Ivar Hoekstra en Sander Kleikers.

De Aftrap, 25 november
De Aftrap, 25 november
De Aftrap Extra, 25 november
De Aftrap Extra, 25 november
23 november 2010 04:47

Jan van Dijk in De Aftrap

Jan van Dijk

VVV-Venlo-trainer Jan van Dijk is donderdagavond te gast in het L1-voetbaldiscussieprogramma De Aftrap.

Na de afstraffing tegen Vitesse in eigen huis, is de ploeg gebrand op revanche, komend weekeinde tegen mede-degradatiekandidaat Excelsior.
De Aftrap, met verder Reginald Thal, Ivar Hoekstra en Sander Kleikers is donderdag te zien op L1 TV om 21.00, 22.00, 23.00 en 24.00uur

De Aftrap 18 november 2010
De Aftrap 18 november 2010
De Aftrap Extra 18 november 2010
De Aftrap Extra 18 november 2010
16 november 2010 09:36

Arnold Hendriks in De Aftrap

Nol Hendriks

Investeerder Arnold Hendriks is zwaar teleurgesteld in de samenwerking met MVV. Dat zei hij in De Aftrap op L1 TV.

De kans op een vruchtbare samenwerking tussen club en de investeerder is daardoor heel klein geworden. Hendriks redde samen met twee mede-investeerders MVV afgelopen jaar van de ondergang middels een lening van 1,1 miljoen euro.

Van een vordering werd afgezien onder voorwaarde dat de transferopbrengsten van spelers naar de investeerders zou gaan. Bovendien zouden de investeerders spelers kunnen aandragen om via MVV te kunnen bemiddelen. 'Daarvan is niets terechtgekomen. Met Rinkens kan ik niet door een deur. Ik pas niet in die cultuur. Het taalgebruik van hem vind ik ongelooflijk,' aldus Hensdriks in De Aftrap op L1.

De Aftrap 4 november 2010
De Aftrap 4 november 2010
De Aftrap Extra 4 november 2010
De Aftrap Extra 4 november 2010
04 november 2010 09:15

RvC Roda wil Van Geel langer

Martin van Geel

De Raad van Commissarissen van Roda JC wil algemeen directeur Martin van Geel langer aan zich binden. Dat liet Van Geel weten in het L1-voetbaldiscussieprogramma De Aftrap.

'Ik voel me gevleid en denk daar nu serieus over na. Ik ben gelukkig bij Roda. Maar ik heb ook ambities. Ik wil in de toekomst niet nog veel meer moeten snijden in het budget', aldus Van Geel. De directeur kwam ruim twee jaar geleden naar Kerkrade. Na de mislukte fusiepoging krabbelde Roda onder Van Geel langzaam overeind. De club doet het nu met een bescheiden budget goed in de Eredivisie.

Meer over De Aftrap >>
Meer Roda-nieuws >>

De Aftrap 28 oktober 2010
De Aftrap 28 oktober 2010
De Aftrap Extra 28 oktober 2010
De Aftrap Extra 28 oktober 2010
28 oktober 2010 08:41

Berden: 'Er moet iets gebeuren'

Hai Berden

'Er moet nu iets gaan gebeuren. De cruciale weken zijn aangebroken.' Met die dreigende taal refereert VVV-voorzitter Hai Berden aan de slechte start van zijn club in de competitie.

'Wij presteren onder de maat. Het team heeft geen vertrouwen. Dat kan de trainer zich aanrekenen', aldus Berden in De Aftrap op L1 TV. De club maakt een slechte seizoensstart mee. VVV staat op de voorlaatste plek en speelt de komende weken tegen sterke tegenstanders. Van Dijk heeft nog een contract tot aan het einde van dit seizoen bij VVV. Hij kwam twee jaar geleden naar Venlo. In zijn eerste jaar werd hij kampioen van de Jupiler League. Afgelopen jaar eindigde VVV als 12e in de eredivisie.

Meer VVV-nieuws>>>

Kijk hier naar De Aftrap Extra
Kijk hier naar De Aftrap Extra
De Aftrap
De Aftrap
Een reactie van Jan van Dijk
Een reactie van Jan van Dijk
21 oktober 2010 08:59

'Limburg krijgt rekening voor falen Sporting Limburg'

vergoossen

'Limburg krijgt de rekening gepresenteerd van de mislukking van Sporting Limburg'. Dat zegt oud-voetbaltrainer Sef Vergoossen in De Aftrap op L1 TV.

'Ik geniet van de successen van de Limburgse clubs nu, maar blijf ervan overtuigd dat op termijn Limburg niet zo verder kan. We vechten tegen degradatie in de Jupiler League en overleven in de eredivisie. Is dat voldoende?'

Vergoossen zat in de Stuurgroep, die fusieclub Sporting Limburg voorbereidde. Op het laatste moment werd de fusie afgeblazen nadat provinciale staten niet overtuigd was van de investering.

De Aftrap 14 oktober 2010
De Aftrap 14 oktober 2010
De Aftrap Extra 14 oktober 2010
De Aftrap Extra 14 oktober 2010
14 oktober 2010 09:10

Voorzitter Paul Rinkens over MVV

MVV shirt

MVV-voorzitter Paul Rinkens was te gast in De Aftrap. De preses van de Maastrichtse club kent roerige tijden.

MVV startte met minpunten aan de competitie en is inmiddels op de goede weg. In het voetbaldiscussieprogramma wordt gesproken over de financiële situatie, ambities en toekomst van de Maastrichtse voetbalclub.

De Aftrap 7 oktober 2010
De Aftrap 7 oktober 2010
De Aftrap Extra 7 oktober 2010
De Aftrap Extra 7 oktober 2010
07 oktober 2010 08:46

Janssen wil snel basisspeler worden bij topclub

Willem Janssen

Ik wil binnen twee jaar basisspeler zijn bij een topclub in Nederland. Dat zegt Roda-speler Willem Janssen in het L1-programma De Aftrap.

De aanvallende middenvelder zegt nog steeds open te staan voor een langer verblijf in Kerkrade. Zijn contract bij Roda loopt aan het eind van dit seizoen af. 'Binnenkort ga ik weer met Roda praten. Ik moet doen wat het beste is voor mijn carrière. Bij Roda ben ik vrijwel zeker van een basisplek,' zegt Janssen. Eerder toonde landskampioen FC Twente interesse in de voetballer uit Well.

De Aftrap 30 september 2010
De Aftrap 30 september 2010
De Aftrap Extra 30 september 2010
De Aftrap Extra 30 september 2010
30 september 2010 09:00

Fortuna-voorzitter Meijers neemt afscheid

Wil Meijers

Fortuna-voorzitter Wil Meijers wil op korte termijn afscheid nemen als voorzitter. In De Aftrap op L1 TV zegt hij al in oktober een opvolger te willen hebben.

Meijers vindt dat een mooi moment omdat hij de kans groot acht dat zijn club door de KNVB dan in categorie 2 wordt ingedeeld.

'De financiële positie van de club is sterk verbeterd. Bovendien is het dan tijd voor een nieuwe man met een nieuw eigen netwerk'. Meijers is formeel pas 1 jaar voorzitter, maar hij is al bijna twee jaar actief als Fortuna-man. Ten tijde van de op handen zijnde fusie richtte hij de actiegroep Trots Op Fortuna (TOF) op.

Meer Fortuna-nieuws >>

De Aftrap 23 september 2010
De Aftrap 23 september 2010
De Aftrap Extra 23 september 2010
De Aftrap Extra 23 september 2010
23 september 2010 08:45

Dusseldorp: Geen clown langs de zijlijn

Wim Dusseldorp

'Ik wil geen clown langs de zijlijn zijn'. Dat zegt Fortuna-trainer Wim Dusseldorp in De Aftrap Extra. Hij reageert daarmee op zijn voorkomen tijdens een wedstrijd.

'Sommigen zeggen dat ik te rustig ben, maar zo zit ik in elkaar'. In dat deel van De Aftrap bespreken Dusseldorp en MVV-trainer Rene Trost intensief de omgang met de media. Verder wordt ook vooruitgeblikt op de wedstrijd tussen Roda en PSV en VVV op bezoek bij Utrecht.

De Aftrap 16 september 2010
De Aftrap 16 september 2010
De Aftrap Extra 16 september 2010
De Aftrap Extra 16 september 2010
16 september 2010 09:16

L1nws