L1nws

Man verplaatst 'hinderlijk geparkeerde' ambulance

ongeval Bergen

Een Sittardenaar heeft zaterdag in Geleen een ambulance verplaatst die volgens hem in de weg stond. Het ambulancepersoneel verleende hulp aan een slachtoffer van een steekpartij.

De Sittardenaar vond dat de ambulance in de weg stond en nam plaats achter het stuur. Hij parkeerde de ambulance 20 meter verderop. Een politieagent die ter plaatse was hield de man aan. De Sittardenaar krijgt een proces-verbaal voor joyriding.

20 augustus 2007 14:16

Vrachtwagens weer 's nachts door Wahlwiller

Vrachtwagen

Transportbedrijf Van der Heijden in Wahlwiller mag weer 's nachts met vrachtwagens door het dorp rijden.

Dat heeft de rechter bepaald. De gemeente Gulpen-Wittem had het bedrijf een uitrijverbod tussen 11 uur 's avonds en 7 uur 's ochtends opgelegd. Dat gebeurde omdat de vrachtwagens geluidsoverlast zouden veroorzaken.
Het bedrijf haalde eerder het nieuws toen het trucks uit protest niet meer op het parkeerterrein van het bedrijf, maar op langs de openbare weg parkeerde.

20 december 2011 14:53

Slachtoffer ongeluk Geleen overleden

Ambulance

De man uit Elsloo die vorige week bij een verkeersongeval in Geleen levensgevaarlijk gewond raakte, is inmiddels in het ziekenhuis overleden.

De man van 45 stak vorige week woensdag ter hoogte van het Orbis-ziekenhuis de weg over. Daarbij werd hij aangereden door een automobiliste uit Oirsbeek. Hij werd met ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis in Maastricht gebracht, en is daar later overleden.

20 december 2011 13:30

Leveroyse verjaagt inbreker

inbreker

In Leveroy heeft een 30-jarige bewoonster van een woning aan de Reulingsweg een inbreker verjaagd.

Toen de vrouw maandagavond thuiskwam, kwam ze oog een oog te staan met een inbreker. Die ging ervandoor. In de woning waren verschillende kamers doorzocht. Er was geld gestolen en vermoedelijk ook enkele sieraden. De inbreker was de woning binnengekomen door een raam te forceren.

20 december 2011 13:20

Zwaargewonde bij aanrijding Nederweert

Aanrijding nederweert 19dec2011 foto Fer Traugott

Een 18-jarige automobilist uit Weert is zwaargewond geraakt bij een aanrijding in Nederweert

De botsing gebeurde maandagavond rond 8 uur bij de stoplichten op de kruising tussen de Randweg-Zuid en de Lindenstraat. De Weertenaar sloeg linksaf, en reed volgens de politie waarschijnlijk door rood. Hij werd frontaal geraakt door een auto die hem tegemoetkwam. Die werd bestuurd door een 62-jarige man uit Panningen. Hij raakte een verkeerslicht en reed een bord omver. De man uit Panningen raakte lichtgewond.
Aanrijding nederweert 19dec2011 foto Fer Traugott.JPG
Foto Fer Traugott

20 december 2011 13:04

REPORTAGE: Go Charlie in Cultuurhuis

Improvisatie is het toverwoord van het cultuurproject Gotra dat deze week plaatsvindt in het Cultuurhuis in Heerlen.

Het is een combinatie van geïmproviseerde dans en muziek. Dansers en muzikanten van verschillende nationaliteiten werken intensief met elkaar samen om het beste bij elkaar naar boven te halen. De dansers en muzikanten kennen elkaar niet. Aan het begin van de week is het daarom vooral aftasten. Maar langzamerhand ontstaat er een chemie die leidt tot een indrukwekkende voorstelling waar dans en muziek de boventoon voert.

20 december 2011 12:34

Markt zoekt boeren en chauffeurs

Vrachtwagenchauffeur

De komende jaren is er behoefte aan boeren en vrachtwagenchauffeurs. Ook wordt een banengroei verwacht bij medische beroepen en in de dienstverlening.

Dat blijkt uit een arbeidsmarktonderzoek van de Universiteit Maastricht. De babyboom zorgt de komende jaren voor een stevige impuls op de arbeidsmarkt. Want de kinderen die net na de oorlog geboren werden, gaan de komende jaren met pensioen. Tot 2016 komen er veel banen vrij omdat naar verwachting twee miljoen mensen de arbeidsmarkt verlaten.

20 december 2011 12:00

St Anna breidt onderzoek uit

Sint Anna in Heel

Zorginstelling St. Anna in Heel breidt het onderzoek uit naar mogelijke misstanden begin jaren vijftig. De directie onderzoekt het opvallend hoge sterftecijfer op het meisjesinternaat tussen 1952 en 1954. De instelling gaat nu ook zoeken in de archieven van de gemeente. Verder worden cliënten uit die tijd geïnterviewd. Het onderzoek beperkte zich in eerste instantie tot de eigen archieven maar daar was te weinig informatie te vinden.

Het Openbaar Ministerie onderzoekt momenteel de hoge sterftepiek op het jongensinternaat St Joseph in Heel in die zelfde periode. Dat internaat staat los van St. Anna. De sterfgevallen bij St. Anna worden niet door het OM onderzocht.

20 december 2011 11:54

Heerlenaar mishandelt buschauffeur

Veolia-bus

Een 60-jarige buschauffeur van Veolia is in de nacht van maandag op dinsdag mishandeld door een 34-jarige Heerlenaar. Hij was om kwart voor één 's nachts de enige passagier in de bus. Zonder aanleiding gaf hij de buschauffeur enkele klappen, en stapte op de Heesbergstraat uit. De chauffeur sloeg alarm via de noodknop.

Aan de hand van het signalement kon de politie even later de man aanhouden. Hij was dronken.

20 december 2011 11:29

'Wiertz moet openbaar gesprek aangaan'

wiertz.jpg

Bisschop Wiertz moet in het openbaar een gesprek aangaan met de slachtoffers van seksueel misbruik binnen het Bisdom Roermond.

Dat vindt slachtoffer-organisatie KLOKK. Ze komen op voor slachtoffers van misbruik binnen katholieke instellingen. KLOKK vindt niet dat Wiertz moet opstappen, omdat hij dan wegloopt voor z'n verantwoordelijkheid. Anderen riepen afgelopen dagen wel op tot het aftreden van Wiertz. Onder meer kerkhistoricus Peter Nissen vindt dat hij moet opstappen.

KLOKK roept Wiertz nu op in gesprek te gaan met de slachtoffers. Dit moet niet gebeuren in individuele gesprekken, maar tijdens een openbare bijeenkomst mét de pers erbij.

20 december 2011 11:28

Fietsendief aangehouden in Beek

Fietsketting

Een 19-jarige man uit Hoensbroek is in Beek aangehouden bij de diefstal van een fiets.

Hij gooide de afgesloten fiets in zijn bestelbusje. Dat gebeurde bij de bushalte op de Aldenhofstaat. De politie vond in de bestelbus nog een afgesloten fiets, die hij waarschijnlijk eerder had gestolen.

20 december 2011 11:26

Sterftecijfer SJG Weert iets boven verwachting

Sint Jans Gasthuis

In 2010 lag het sterftecijfer in het Sint Jans Gasthuis in Weert een klein beetje hoger dan te verwachten wiel. Bij de andere Limburgse ziekenhuizen lag het lager. In onze provincie is de sterftekans het laagst in het Orbisziekenhuis in Sittard. Dat blijkt uit cijfers van de vereniging van ziekenhuizen (NVZ) en de vereniging van universitaire ziekenhuizen (NFU). Patiënten moeten volgens hen geen conclusie aan die cijfers verbinden, want de cijfers zijn niet waterdicht.

Ook zou het volgens de onderzoekers beter zijn om bepaalde behandelingen te vergelijken. Overigens is er van het AZM niet bekend of het sterftecijfer hoger of lager is dan verwacht.

20 december 2011 11:00

UM onderzoekt schooluitval Eindhoven

Schoolbord

De Universiteit Maastricht doet samen met de gemeente Eindhoven en de GGD Brabant-Zuidoost onderzoek naar spijbelen in die stad. Dat meldt Omroep Brabant.

Het onderzoek moet helpen bij het verminderen van de schooluitval. Eind deze maand krijgen 1500 jongeren tussen de 18 en 24 jaar een uitnodiging voor het onderzoek in de bus. Gekeken wordt wat de relatie is tussen gezondheid en schooluitval.

20 december 2011 10:37

Herdenking slachtoffers Luik

Luik, drama, granaat

In Luik worden dinsdag de slachtoffers herdacht van de aanslag vorige week dinsdag. Onder de aanwezigen zijn de Belgische premier Elio di Rupo, prins Filip en prinses Mathilde.

De stille plechtigheid vindt plaats op het plein Saint-Lambert. Dat is de plek waar Nordine Amrani met vuurwapens en handgranaten vier mensen en zichzelf om het leven bracht. Vóór de aanslag had hij al een vrouw doodgeschoten. Zaterdag trok al een stille tocht door Luik, waaraan ongeveer 800 mensen deelnamen.

20 december 2011 09:06

Geld provincie voor Tajiri-museum

tajiri museum

De provincie is bereid 750.000 euro op tafel te leggen voor een Tajirimuseum in Venlo.

Dat blijkt uit het antwoord op vragen van de statenfractie van het CDA. De provincie benadrukt wel dat het alleen een verantwoordelijkheid van de gemeente Venlo is of het museum er komt. De komst van een museum met kunst van Tajiri is onzeker geworden omdat de gesprekken tussen het gemeentebestuur en nabestaanden spaak zijn gelopen. Momenteel wordt bekeken of ze worden hervat.

Beeldend kunstenaar Shinkichi Tajiri woonde in Baarlo en overleed in 2009. Hij maakte onder meer de gietijzeren wachters op de Maasbrug in Venlo.

20 december 2011 08:30

L1sprt