L1nws

Actiegroep Venlo: zorgen over A74

autosnelweg

De actiegroep Molenbossen uit Venlo-Blerick maakt zich zorgen over de crisis- en herstelwet van premier Balkenende. Door de wet kan de snelweg A74 van Venlo naar de Duitse grens, versneld worden aangelegd.

De actiegroep vreest dat de wet ervoor zorgt dat verkeersminister Eurlings geen rekening hoeft te houden met allerlei milieuregels. De actiegroep hoopt nu dat de gemeente Venlo er alles aan doet om de A74 overkapt te krijgen, zodat de geluidhinder en luchtvervuiling voor Venlo en Blerick binnen de perken blijven.

05 juli 2009 21:28

Limburgse broertjes bij Deutsche Grammophon

Deutsche Grammophon

Twee uit Limburg afkomstige broertjes hebben een contract getekend bij het vermaarde ''Deutsche Grammophon''. Arthur en Lucas Jussen zijn de eerste Nederlandse musici op het platenlabel. De pianisten zijn 13 en 17 jaar oud. En met 13 jaar is Arthur Jussen tevens de jongste artiest ooit bij het gele label.

Het 112 jaar oude Deutsche Grammophon is vooral bekend van artiesten als Leonard Bernstein, Vladimir Horowitz en Plácido Domingo. Het debuutalbum van de gebroeders Jussen verschijnt op 23 april.

Vandaag 21:23

Deeltijd-WW verlengd

NedCar

De deeltijd WW wordt verlengd tot 1 juli 2011. De termijn liep eerst tot 1 april dit jaar. De verlenging is bedoeld voor bedrijven die door langlopende opdrachten pas later last krijgen van de crisis. Met deeltijd-WW kunnen bedrijven hun personeel tijdens de economische crisis minder laten werken.

De uren dat het personeel niet werkt, krijgen ze een uitkering. In Limburg maakten onder andere NedCar, Océ en Solland Solar al gebruik van de deeltijd WW.

Vandaag 21:21

REPORTAGE: Reacties op dood Hans van Mierlo

Logo D66

Hans van Mierlo, de oprichter van D66 overleed donderdag op 78-jarige leeftijd. Aan de wieg van zijn partij stond welgeteld één Limburger. Lodewijk Imkamp. Dennis Ewald sprak met hem.

Vandaag 19:26

REPORTAGE: Nieuwe aanplant Imstenraderbos

Het Imstenraderbos in Heerlen wordt de komende tijd flink uitgebreid. In totaal worden er 43.000 jonge bomen geplant. Daarmee krijgen dieren meer ruimte om voedsel te vinden en zich voort te planten. Wandelaars kunnen op den duur genieten van een groter natuurgebied.

Mensen kunnen zelf meehelpen met de aanleg van het bos door een boom te sponsoren, die ze dan zelf mogen planten.

Vandaag 19:21

Busbedrijf Lindetours start door

Busbedrijf Lindetours

Touringcarbedrijf Lindetours uit Voerendaal maakt een doorstart. Dat maakte het bedrijf vandaag bekend aan zijn klanten. Zes weken geleden werd Lindetours failliet verklaard. Op 31 maart gaat de busvervoerder over naar een nieuwe eigenaar. Die verwacht het 54 jaar oude familiebedrijf weer schuldenvrij te kunnen maken.

Alle geboekte reizen gaan gewoon door.

Vandaag 19:17

Kroes ziet potentie in Limburg als ICT-regio

Neelie Kroes

Limburg heeft de potentie om een vooraanstaande regio te worden op het gebied van breedband en ICT, zeker als het samenwerkt met het aangrenzende buitenland. Neelie Kroes, de Eurocommissaris voor de digitale agenda, zei dat tijdens een bijeenkomst van de provincie op de kunst- en antiekbeurs Tefaf in Maastricht.

Kroes is op zoek naar grensoverschrijdende regio's die voorop lopen bij nieuwe ontwikkelingen op het gebied van breedband en ICT. Ze zei dat Limburg dan ook kan rekenen op haar speciale aandacht.

Vandaag 17:14

Doorstart voor machinebouwer Sematec

Machine Sematec

De Sematec Groep uit Baexem maakt een doorstart. Het concern met negen dochterbedrijven werd 2 weken geleden failliet verklaard. Bij de bedrijven werkten ongeveer 80 mensen. Voor 25 daarvan is werk binnen de nieuwe onderneming.

Het bedrijf is actief in de machinebouw.

Vandaag 17:12

Vrijspraak Lau G. voor doodslag Tegelnaar

rechtbank Roermond

De rechtbank in Roermond heeft Lau G. uit Arcen vrijgesproken van doodslag op een 30-jarige man uit Tegelen. Volgens de rechtbank handelde G. uit noodweer. Het voorarrest van de man is meteen beëindigd.

G. kreeg in juli vorig jaar in de zonnestudio van zijn zoon ruzie met een Marokkaanse man die opmerkingen had gemaakt over de betrokkenheid van G., bij de verdwijningszaak van de twee Marokkaanse jongens uit Venray. G. zat voor die zaak een aantal maanden in voorarrest, maar het Openbaar Ministerie heeft nooit genoeg bewijs tegen hem kunnen verzamelen.

Vandaag 16:46

Gresel gaat, Depla komt

Interview met Paul Depla

Paul Depla is vrijdag door het kabinet benoemd tot burgemeester van Heerlen. De PvdA'er begint op 1 april. Hij volgt Toine Gresel op, die er volgende week mee ophoudt. Vrijdag nam Gresel afscheid van zijn gemeente.

Depla was 10 jaar wethouder in Nijmegen.

Vandaag 16:38

Zandee geïnstalleerd in Arnhem

Rechters justitie

Oud-hoofdofficier van justitie Nicole Zandee is vandaag geïnstalleerd als hoofdofficier van justitie van het arrondissementsparket Arnhem. Zandee werkte de afgelopen 5 jaar bij het parket in Roermond. Eerst als plaatsvervangend hoofdofficier en later als hoofdofficier.

Daarvoor bekleedde ze al diverse andere functies binnen het openbaar ministerie. Haar opvolger bij het parket in Roermond is sinds 1 januari Peter Muijen.

Vandaag 16:34

Conflict over treinkaartjes bijgelegd

Maaslijn Veolia

De goedkope NS-treinkaartjes van drogisterijketen Kruidvat zijn sinds vrijdag toch weer geldig in treinen van Veolia. De NS heeft met Veolia en andere regionale vervoerders een akkoord bereikt over de kaartjes. Die weigerden de dagkaarten nog langer te accepteren na een ruzie over de kosten van de actie.

Zo was onduidelijk wat de commerciële actie financieel oplevert. Honderdduizenden mensen maakten de afgelopen jaren gebruik van het goedkope treinkaartje. Met het ticket van 12,50 euro kan de reiziger een dag onbeperkt door Nederland reizen met de trein.

Vandaag 15:18

Oud-theaterdirecteur Van Hest overleden

Theater aan het Vrijthof

Oud-theaterdirecteur Piet van Hest is overleden. Van Hest was van 1990 tot 2003 directeur van het Theater aan het Vrijthof in Maastricht. Daarvoor was hij producer bij de KRO.

Van Hest was de eerste theaterdirecteur, na de verbouwing van het voormalige generaalshuis aan het Vrijthof. Van Hest overleed donderdag in zijn woonplaats Tossa de Mar in Spanje. Hij werd 69 jaar.

Vandaag 14:16

Man aangehouden op verdenking van mensensmokkel

Op de A76 bij Stein is donderdag een mensensmokkelaar opgepakt. Een Nigeriaan die bij hem in de auto zat en geen papieren bij zich had, werd eveneens aangehouden.

Ook de woning van de 29-jarige mensensmokkelaar werd doorzocht. Er werden 7 vervalste en blanco identiteitsbewijzen gevonden. Daarnaast werden mobiele telefoons en computers in beslag genomen. Over de identiteit van de mensensmokkelaar wil de Marechaussee alleen zeggen dat het niet om een Limburger gaat.

Vandaag 13:45

Bouwplan Bousberg Landgraaf voor Raad van State

De Raad van State in Den Haag buigt zich maandag over de bouw van 88 woningen op het terrein van de voormalige camping en bungalowpark De Bousberg in Landgraaf.

Tegen de bouwplannen is verzet aangetekend door een bewonersstichting. Ze vrezen voor aantasting van de natuur. Ook wordt gevreesd voor toekomstige klachten over stankoverlast van een manege die dan te dicht bij de woningen komt te liggen. Eerdere beroepen werden door de rechtbank in Maastricht ongegrond verklaard.

Vandaag 13:40